avatarSodexo Benefity 30.11.2020 1min čtení

Co dělat, když jste zapomněli PIN k benefitní kartě?

Platit bezkontaktně je pohodlné. Navíc se nemůže stát, že byste svou benefitní kartu zapomněli v terminálu nebo nechtěně založili. Platíte-li bezkontaktně opakovaně do částky 500 Kč, může se ale přihodit, že svůj PIN zapomenete. Nebo ho ve spěchu zadáte třikrát špatně a bude nutné jej resetovat. Důvodů pro změnu pinu, který chrání benefitní kartu před neoprávněným použitím, může být více a je dobré vědět, jak lze změnu provést.   

 

Kdy PIN potřebujete? 

  • Při kontaktní platbě vždy 
  • Při bezkontaktní platbě nad 500 Kč 

 

Pro jaké benefitní karty se PIN nastavuje? 

  • Gastro Pass CARD 
  • Flexi Pass CARD 
  • Multi Pass CARD (v tomto případě je potřeba nastavit pro obě jednotlivé části – stravenkovou i volnočasovou). 

 

PIN můžete snadno změnit ve svém Sodexo Osobním účtu na www.sodexo-ucet.cz, nebo v mobilní aplikaci Osobní účet dostupné pro chytré telefony s operačním systémem Android i iOS.   

 

Webová verze  

Přihlásíte se do webové verze Sodexo Osobní účet. Nejprve zvolíte druh účtu, ke kterému se karta váže – stravování pro Gastro Pass CARD nebo volný čas pro Flexi Pass CARD.  Následně v části karty stisknete tlačítko Reset PIN. Svou volbu stačí potvrdit a při dalším placení kontaktně si na platebním terminálu nastavit nový PIN.   

 

Mobilní aplikace  

Resetování PIN kódu přihlášením do mobilní aplikace Sodexo Osobního účtu probíhá stejně. Nejprve zvolíte druh účtu karty a následně v záložkách zvolíte možnost Karta a kliknete na Změnit PIN. Potvrzením této volby dojde k resetování PINu. Nový si následně nastavíte na platebním terminálu při dalším placení. Nezapomeňte, že transakci je nutné provést kontaktně. 

 

  

avatar

Sodexo Benefity

V Sodexo máme za cíl zlepšovat kvalitu života lidí, přispívat k ekonomickému a sociálnímu rozvoji a životnímu prostředí regionů, měst a celých zemí. Jsme firma s dlouholetou praxí v motivaci zaměstnanců. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a jednotlivá benefitní řešení upravujeme přesně na míru.